Strona główna i aktualnościRewolucyjne odchudzanie"Klinika" CERAGEMProdukty CERAGEMJak kupno łóżka odliczyć od dochodu ?Pozostałe produktyO nasKontakt
Centrum Zdrowego Życia
Ceragem Gdańsk


Produkty CERAGEM

Flagowy produkt koreańskiej firmy CERAGEM to urządzenie do rehabilitacji kręgosłupa CERAGEM VE posiadające certyfikat medyczny. 
Urządzenie w doskonały sposób łączy zalety medycyny naturalnej z osiągnięciami nowoczesnej techniki. 


Urządzenie jednocześnie wykonuje 5 zabiegów: masaż,  chiropraktykę, termoterapię ( moksę ), podczerwień i akupresurę.  Dzięki temu jego działanie jest bardzo szerokie i korzystnie wpływa na  funkcjonowanie i regenerację całego organizmu.


                                           

Masaż rozluźnia mięśnie i ścięgna skupione wokół kręgosłupa, poprawiając ciśnienie w rdzeniu kręgowym i nastawiając kręgosłup. Masaż również rozciąga kręgosłup, co zmniejsza ciśnienie w krążkach międzykręgowych, które odgrywają rolę poduszek-amortyzatorów pomiędzy kręgami, czyli kośćmi z których składa się kręgosłup. Kiedy się starzejemy, nasz kręgosłup sztywnieje, i u niektórych z nas staje się słaby, co może spowodować złe ustawienie kręgów. Masowanie całego obszaru kręgosłupa może zapobiec sztywnieniu i osłabieniu pleców, i jest to pierwsza część zabiegu na Ceragemie.
Chiropraktyka (Kręgarstwo) jest jedną z wysoko rozwiniętych metod leczenia w medycynie alternatywnej, stosowaną w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii oraz w Wielkiej Brytanii. Pod nazwą chiropraktyka kryje się praktyka masowania rękami, która poświęca szczególną uwagę biomechanice kręgosłupa, układowi ruchowemu, nerwowemu i naczyniowemu oraz zwraca uwagę na sposób odżywiania się. Jest to nauka medyczna, która kładzie nacisk na potrzebę utrzymywania strukturalnej spójności organizmu. W chiropraktyce stosowane są metody pracy, które poprzez masaż i nastawianie kości: głowy, kręgosłupa, miednicy oraz kończyn górnych i dolnych wspomagają prawidłowe funkcje układów: nerwowego i hormonalnego kontrolujących naturalne możliwości regeneracji organizmu.
Moksoterapia jest to metoda leczenia ciepłem znana od tysięcy lat na Dalekim Wschodzie, bardzo ceniona przez Koreańczyków i Chińczyków. Polega on na ogrzaniu odpowiednich punktów na ciele aktywnych biologicznie, pod którymi znajdują się zakończenia kanałów energetycznych (meridianów) łączących skórę z poszczególnymi narządami wewnętrznymi. Pobudzanie właściwych punktów ciepłem ma na celu udrożnienie kanałów energetycznych, żeby energia życiowa Qi mogła swobodnie przepływać przez organizm. Ponadto działanie gorąca rozszerza naczynia krwionośne i powoduje szybszy obieg krwi. Elementy grzewcze w łóżku Ceragem-E (tzn. projektor wewnętrzny, projektory zewnętrzne i opatentowana przez Ceragem płyta epoksydowo-węglowa) zastosowane w Ceragem-E dają efekt leczniczy w wyniku emisji głębokich promieni podczerwonych. Długość fal promieni podczerownych wydzielanych przez łóżko Ceragem to 4-16 ľm. Jest to idealna długość, która jest przewidziana dla ludzkiego ciała.Promienie podczerwone emitowane są przez następujące elementy grzewcze: projektor wewnętrzny, płyta epoksydowo-węglowa, projektory zewnętrzne. Dzięki temu skóra leżącego ogrzewana jest przez promienie podczerwone łagodnie i równomiernie, a ciepło wnika głęboko. Wnikanie promieni podczerwonych w dobrze ukrwioną warstwę skóry właściwej i naczynia powierzchniowe powoduje, że krew szybko rozprowadza ciepło po organizmie. Doznajemy przyjemnego uczucia zdrowego, głębokiego ogrzania. Poprawa cyrkulacji krwi powoduje lepsze jej zaopatrzenie w tlen, co z kolei jest dobroczynnym ćwiczeniem dla serca i naczyń. Efekt ten został wielokrotnie udowodniony w ramach licznych prac badawczych, prowadzonych między innymi także przez amerykański Urząd ds. Lotnictwa i Astronautyki NASA. Ciepło wytwarzane przez łóżko Ceragem jest z założenia wzorowane na cieple słonecznym, z którego wyeliminowano szkodliwe promieniowanie UV.Akupresura jest naturalną metodą leczenia polegającą na masowaniu i uciskaniu poszczególnych punktów energetycznych znajdujących się na meridianach. Zadaniem akupresury jest stymulacja systemu energetycznego oraganizmu, pobudzenia przepływu krwi, usunięcia tzw. blokady energetycznej. Akupresura przywraca normalne krążenie i jest skuteczna w leczeniu alergii, migreny, wszelkiego rodzaju bólów, infekcji, stanów zapalnych i nerwic.

 

Ogólne działanie i efekty:

-  usuwa ból kręgosłupa

-  regeneruje nerwy i uspokaja

- pomaga w leczeniu bólów neurologicznych

- zmniejsza bóle kolan, rwy kulszowej i reumatyzmu

-  usuwa bezsenność, bóle głowy i rąk

- rozluźnia mięśnie, eliminuje stres

-reguluje przemianę materii, wspomaga odchudzanie i likwiduje zaparcia

- wzmacnia odporność, usuwa dolegliwości alergii

- poprawia krążenie, reguluje ciśnienie krwi

- usuwa toksyny i złogi z organizmu

- odmładza, poprawia wygląd cery i skóry

- wspomaga leczenie depresji

- wspomaga leczenie prostaty i nietrzymanie moczu

- poprawia samopoczucie, przywraca chęć do życia

- przyspiesza regenerację narządów wewnętrznych

- pozwala zmniejszyć ilość przyjmowanych lekarstw                             ( wyłącznie w porozumieniu z lekarzem w miarę poprawiania się ogólnego stanu zdrowia )